Вопрос o Португалии

Вопрос по теме «Спорт и увлечения»
Хочемо подивитись Португалію і відпочити на морі
Хочемо подивитись Португалію і відпочити на морі
8 подписчиков  • спросил 2016-03-054 года назад
аватар Pachok
Самостійно чи організованим туром, бюджетно чи витрати необмежені?:)
аватар AllOverTheWorld
Время года? И сколько времени планируете провести в Португалии?
аватар luzhnyak.mira
Плануємо в серпні на 2 тижні,один з яких відпочити на побережжі
Дякую
аватар Pachok
Так, яке питання у Вас?
аватар AllOverTheWorld
Август пик сезона. Людей будет очень много. Пляжный отдых - Мадейра или окрестности Лиссабона (кашкайш, эштрейл, сетубаль и т д)
Напосмотреть,mustsee: Лиссабон, Синтра, Порту. Это вкратце.
Поддержу Pachok, в чем суть вопроса?)
Хотите посмотреть-летите смотрите. Португалия замечательная страна. Очень много предложений как и групповых туров так и индивидуальных. Так же Португалия очень комфортная страна для самостоятельного туризма.
аватар mariannar1008
Привіт! В липні 2016 була в Португалії і хочу поділитись інформацією. Звертаю увагу, що хоча Португалія і тепла країна, та ввечері біля океану досить прохолодно, тому куртку варто взяти.
В Лісабоні житло в районі Alfama (центр) обійшлось 285 євро (три ночі на 4-х людей). Витрати на харчування в середньому склали 30 євро на добу (сніданок в кафе: паштеуші і кава (5 євро), обід з супермаркету: фрукти, йогурти, бутерброд, вода (10 євро), вечеря в ресторані: риба і вино (15 євро). В Лісабоні рекомендую відвідати: 1)національний пантеон, де мощі Васко да Гами і прекрасна оглядова площадка на місто - 4 євро/людину;
2)океанаріум -17 євро/людину; 3) Замок святого Георгія - 8,5 євро/люд. 4) Монастир Жеронімуш.
В Лісабоні орендували машину в компанії drive on holidays на 6 днів, оплатили 350 євро (50 євро переплата при бронюванні, 300 євро оплата на місті). В Португалії є платні дороги, тому по закінченню нашої подорожі оплатили ще 50 євро. Дизель 1,3 євро/літр.
аватар mariannar1008
Після Лісабону рушили в Сінтру, де відвідали замок Маврів- 8 євро/люд. Замок знаходиться на вершині гори, і дібратися до нього можна через "тропічний" парк неймовірної краси. Поряд з замком Маврів розміщений палац Пена, яким ми пожертвували зарди палацу Монсерат (8 євро/люд), якого нам порекомендував місцевий екскурсовод.
З Сінтри поїхали на крайню точку Європи- мис Рока. Всім раджу там побувати, бо це незвичайне місце, яке вражає силою стихій.
Ночували в Пеніше, місце тусовки серфінгістів, де в хостелі заплатили 25євро/люд. Орендувати борд і гідрокостюм можна на пляжі за 15 євро/добу. Особисто я не серфила, бо в Пеніші дуже великі хвилі і температура води 18 градусів.
З Пеніше рушили в місто-чарівних-мостів Порту.
аватар mariannar1008
В Порту рекомендую прокататися на пароплаві по річці Дору під 6-ма файнючими мостами, один з яких проектував сам Ейфель! Квиток на пароплав коштує 12,5 євро/люд і дає можливість пройти дегустацію портвейну по закінченню екскурсії (на березі річки неподалік від ресторану Sandeman). На обід раджу скуштувати місцеву страву francesinha (8.5 євро), яку важко доїсти через гігантську порцію.
Неподалік від Порту є дуууже красивий пляж Leca da Palmeira. На пляжі є платна зона з басейном (6 євро/день + 1 євро парасолька) (вода в океані 17,7 градусів). Неподалік є МакДональдс, де можна дешево перекусити (морозиво і кава 3 євро).
аватар mariannar1008
Ну а вишенькою на торті буде Lagos- рай на землі. Хоч ми і їхали 600 км з Порту в Лагуш, але це того вартувало. По дорозі заїхали в Coimbra- місто славиться університетською бібліотекою Жуаніна (12 євро/люд).
В Лагуші зняли квартиру за 105 євро/доба (на 4-х людей). Неймовірною красою вразив пляж Донни Анни- тиха гавань з піщаним пляжем вздовж якого тянуться печери і гроти. Раджу взяти тур на каяках (25 євро/люд) - це найкраще, що трапилось в мому житті. Тур триває 2 години, ви пропливаєте через печери і гроти по блакитно-зеленій воді. Океан в Лагуші теплий (22 градуси), тому плавати в ньому саме задоволення, а так як вода чиста і прозора, то беріть з собою водяні окуляри, бо подивитись є на що))))
аватар Valentina-zam
Наш маршрут был таким. В январе купили недорогие билеты через AVIO из Варшавы в Лиссабон, авиакомпания TAP Portugal. (обратить внимание чтобы багаж был включен или потом докупите). До Варшавы из Украины две семьи доехали бюджетно (газ) на машине и поставили ее на стоянку. Погуляли по Лиссабону. По интернету еще в Украине купили билеты на автобус компании EVA (туда и обратно) из Лиссабона в Лагуш (PayPal вам в помощь). Почему в Лагуш, потому что там теплый океан и красивые места. Пляжи песчаные, даже аквашузы не понадобились. Снимали апартаменты через Booking, Супермаркетов очень много. Еду можно найти на любой кошелек. Впечатлений масса. Рекомендую там побывать. Обязательно надо съездить по юго-западному направлению от Сагеша до Одиссейше и посмотреть другой, неспокойный океан, там серферы и вода холодней, но красиво!
аватар polina222333
Я дуже вдячна людям, які залишили свої описи і поради по подорожі у Лісабон, і тому хочу продовжити цю естафету і залишити в свою чергу свої поради наступним подорожуючим.
1) Погода. Я була у Лісабоні 7 днів у січні 2019 року. Погода – 16-20 градусів, періодично вітрено. Дощі були, але невеликі – тільки декілька раз недовго поморосило і з’явилося сонечко, хоча у прогнозах було позначено - дощі цілий день. В готелі сирувато, речі сохнуть погано.
2) Плануйте, куди ви хочете дістатися і як. При чому не один варіант, а декілька – оскільки може поступити додаткова інформація - де цікавіше, а де ремонт тощо.
3) Мова. Службовці на вокзалах і станціях, у більших магазинах, водії автобусів прекрасно спілкуються англійською. Люди дуже доброзичливі - навіть ті, хто не знає, англійської, намагаються допомогти. Я для себе виписала цілий розмовник, але реально користувалася тільки числівниками (коли вони пояснюють, скільки це коштує або номер автобуса) і наступними виразами:
аватар polina222333
добрий день – бон дІа, добрий вечір - бОа тАрде, дякую – обрігАда (чоловіки кажуть обрігАдо), вибачте – дішкульпе, це – е, де є – Онде е, автобус – аутокАру, потяг – комбОй, зупинка – парАр, станція – істАсео, скільки коштує – квАндо кОшта, дуже – мУйто, добре – бень, так – сі, ні – нАу, не працює – нАу фунсіОна, розклад – орАріо.
4) Гроші. Картки не беруть: водії, у автоматах з продажу квитків, на лоточках із сувенірами тощо. Тому дуже рекомендую мати готівку і, зокрема, монети. Португальці ходять з важкими гаманцями:)
5) Лісабон - їжа. Безліч туристичних дорогих ресторанів. Досить багато ресторанчиків для місцевих, в тому числі – азіатської, арабської кухні. Багато кондитерських – паштЕйш. Є прикольне місце Time Market навпроти Cais de Sodre – фудкорт із ресторанів, красиво і відносно дешево. Працює з 12-ї години. Крім того, у Лісабоні повсюду маленькі продуктові магазинчики, невеликі супермаркети.
аватар polina222333
В деяких супермаркетах є кафе, де можна перекусити або взяти з собою, правда, вибір там невеликий. Не забудьте в таких супермаркетах-кафе на вході в котушці взяти талончик і дивитись, коли ваш номер висвітиться на табло. Може бути одна котушка, а можуть бути окремі -«з собою» - «levare» і «на місці» - «na loja». Найпоширеніший супермаркет – Pingo Doce, але мені більше сподобався більший Continent. Взагалі, приготуйтеся до коротких черг, але дуже повільних касирів, які люблять поговорити з клієнтами. Лісабонці люблять і прекрасно готують рибу, зокрема, сардини (sardina) і тріску (en - codfish, pt - bacalao бакалЯо).
6) Лісабон - пішки. Всупереч міфам, Лісабон зовсім не страшний з точки зору підйомів і спусків. Обійти пішки весь центр реально.
7) Лісабон – транспорт. Добре розвинений, зручний, в Лісабоні пунктуальний:). Карта метро тут https://www.metrolisboa.pt/en/travel/diagrams-and-maps
аватар polina222333
Загальної зручної карти транспорту не знайшла. Наприклад, питала у людей, як добратися від Белема до площі Помбала - прямий автобус 727. Якщо від Белема до центра (площа ФігЕйрос) – трамвай 15. Є історичний трамвай №28, але він завжди забитий, і багато карманників, місцеві його не рекомендують. Особливості: щоб зупинився транспорт, потрібно голосувати. Двері відкриваються за натисканням кнопки на дверях. Мені була потрібна камера зберігання (Cacifos Automáticos - касІфуш аутомАтікуш), вони є на всіх вокзалах, автоматичні, від 1,5 євро, розібратись в інструкції просто, але у мене автомат не спрацював.
8) Лісабон – оплата транспорту. Є декілька варіантів оплати, я користувалась карткою Viva Viagem (вІва віажЕнь) і наповнювала її грошима (zapping). Можна також платити при вході (дорожче), або придбати інші варіанти проїздних, я вибрала Viva Viagem zapping за відгуками і опишу тільки свій досвід. З аеропорту я зайшла в метро і побачила автомати продажу з написами португальською.
аватар polina222333
Добре, що в 11 вечора був службовець, який на моє прохання «Viva Viagem zapping 15 euros, please» швидко упорався з автоматом і видав мені наповнену картку. Сама карта коштує 0,5 євро, наповнити її можна сумами 3, 5, 10, 15, 20 євро, автомат здачу дає, картки не приймає. Поповнювала картку самостійно, порозумілася з автоматом сама. Карткою Viva Viagem можна оплачувати різні види транспорту, включаючи приміські електрички до Cascais та Sintra, фунікулери і навіть пором на інший берег ріки. Картку потрібно прикласти до турнікета або автомата, і він покаже, скільки грошей залишилось. При виході з метро також треба прикласти її до турнікету. Дякую annaportugal http://annaportugal.ru/lissabon-obshhestvennnyj-transport-elektrichki-v-gorode-i-blizhajshix-pr igorodax/ Також дякую ire-liya https://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=965&t=238753
аватар polina222333
10) Карта. Рекомендую для прогулянок по місту користуватися оффлайн-картою, на якій заздалегідь проставити мітки (наприклад, береш статтю про Лісабон, сподобалось місце – вбиваєш його назву на цій карті і ставиш мітку), а потім на прогулянці будуєш маршрут до мітки. (не обов’язково притримуватись цього маршруту, звичайно - навколо стільки цікавого:)) Я користувалася картою Maps.me і все було дуже чітко, показує навіть стежки.
11) Деякі мої мітки: Miradouro da Nossa Senhora do Monte – найкращий мірадор, вокзали Sete Rios, Oriente, Rossio, Campo Grande, Cais do Sodre, ринок-фудкорт Time Out Market, Музей Калуста Гулбенкяна (Museu Calouste Gulbenkian), Дворец Фронтейра, ), Feira da Ladra - Campo de Santa Clara (блошиний ринок вт сб та панорамне азулежу), Praca do Comercio (прАса де КомЕрсіо) – найбільша площа, Praca de Dom Pedro IV, Praça da Figueira (ПрАса де ФігЕйра), Praça Luís de Camões (прАса ЛуІш де КамоЕнс), Дом Бикуш - Rua Bacalhoeiros 8
аватар polina222333
Se на площі Largo da Se - Лісабонський головний собор, Igreja da Sao Vicente de Fora - Монастир Сан-Вісенте-де-Фора, Igreja de São Domingos, Igreja de Santo Antonio de Lisboa, Carmo Archaeological Museum, оперний театр Sao Carlos Сан Карлуш на вулиці Rua Serpe Pinto, A Brasileira по Rua Garrett, 120 – кафе (1905) в стилі ар-нуво «Сюда любил захаживать поэт Фернанду Пессоа. Да он и сейчас здесь.Отлитый в бронзе, Пессоа продолжает наблюдать за посетителями кафе.» - цитата Надя Алексеева http://travelask.ru/portugal/lisbon , Національний палац Ажуда Palácio Nacional da Ajuda в Белені (не дійшла), National Pantheon
12) Лісабон - екскурсії. Для початкового ознайомленням з містом рекомендую відвідати екскурсію чи навіть декілька по різних районах. Як і у інших містах Європи, можна загуглити Free walking tours. Екскурсії називаються Free і оплачуються в кінці екскурсії – хто скільки вважає потрібним. У Лісабоні їх дуже багато. Я відвідала «Tours of my life» по Алфамі і Морарії,дуже задоволена
аватар polina222333
13) Лісабон - історичний центр. Є декілька історичних районів, ось їх карта https://lisbonlisboaportugal.com/lisbon-tour/lisbon-where-to-stay-which-district-best-area.html А то пишуть - прогуляйтеся Байшею, наприклад, а де та Байша – неясно. Крім Белема, всі історичні райони близько, можна обійти за півдня. «Богемный Шиаду и туристическая Байша. Светлый и гордый Байрру Альту и помпезная Авенида. Величественный Каштелу и рвущая душу Алфама... Моурария – медина» (цитата Олег Иванов https://www.tourister.ru/responses/id_21741)
14) Лісабон - оглядові майданчики. Їх багато, називаються мірадори. Найвищий і найкращий - Miradouro da Senhora do Monte. Інші теж гарні – не такий суперський вид, але, як правило, у сквері, де можна перепочити. Мені дуже сподобався також Miradouro das Portas do Sol.
Мітки на мірадори: Miradouro de Santo Amaro, Miradouro do Recolhimento, Miradouro de São Pedro de Alcântara, Miradouro das Portas do Sol, Miradouro de Santa Luzia, Miradouro de Santa Catarina
Terraços do Carmo, Miradouro da Senhora do Monte, Miradouro Da Graça
15) Лісабон – музей Гульбенкяна. Безкоштовно в неділю з 14 години. Приємний музей сучасного мистецтва, також проходять виставки. Парк дуже гарний з різними видами рослин.
16) Belem (БелЕнь) – район Лісабона, віддалений від центру. Добиратись: трамвай 15 від площі Figeira (зупинки є на Cais do Sodré та Praça do Comércio), електричка від вокзала Cais de Sodre (трохи дорожче - 1,90 проти 1,33 - але швидше. Тут теж діє біла карта Viva viagem), автобуси 714, 728, 729, 751 (наприклад, від площі Помбала прямий автобус 727). У понеділок зачинені і монастир, і церква, і башта. Монастир дуже красивий, 15 хвилин до башти. Кажуть, в середині башти пусто, заходити не варто. Історична кондитерська, де продають оригінальні паштейші. Звичайно, довга черга, але швидше і приємніше буде зайти в середину самого ресторана (там дуже багато залів, інтер’єр красивий) і зайняти столик. Сама паштейша, на мій смак, така, як у всіх кондитерських
аватар polina222333
17) Cascais (КашкАйш) – курортне містечко, найближчий до Лісабона океан. Добратись – від вокзала Cais de Sodre на електричці - ходять кожні 20 хвилин, дорога вздовж річки і океана - півгодини. Оплата – 1,9 євро білою картою viva viagem. Красивий центр містечка, схожий на Канни. Дорога від центру на захід гарна, сонячна – вздовж океана, скель, є доріжка для велосипедистів. За 20 хвилин можна дістатись до популярного місця Boca do Inferno.
18) Cabo da Roca – найзахідніша точка Європи. Добиратись – автобус 403 від Cascais (20 хвилин – 3,40 євро) або від Sintra (година). Зупинка в Cascais – від станції праворуч і за торгівельний центр, оплата у водія. Подивитись із скелі, пофоткатись займе хвилин 20. Якщо любите гуляти стежками над морем, хочете спуститись до пляжу стежкою, що сиплеться (північніше) – то займе цілий день. Розклад автобусів тут https://scotturb.com/carreira-403-inverno/ зверніть увагу на примітки - ввечері 403-й автобус на Cabo da Roca не заходить
аватар polina222333
19) Sintra – туристичне містечко. В суботу, неділю і понеділок дуже багато людей, обирайте інші дні (понеділок – тому що в самому Лісабоні в цей день практично все зачинено – музеї, Пантеон, деякі церкви – і люди їдуть до Сінтри). Добиратись від вокзала Rossio (РОссіо) на електричці (Тут теж діє біла карта Viva viagem), при виході із станції різко праворуч – зупинки автобусів. Я визначилась заздалегідь, що поїду у Quinta da Regaleira та Monserrat, а у Pena та Castelo dos Mouros – ні. Тому мені підходив автобус 434, який іде спочатку у Quinta da Regaleira, потім у Monserrat і назад (іде без зупинки через Colares) – коли іще раз сідаєш на цей автобус, дійсний один і той самий квиток. Quinta da Regaleira дуже сподобалась. Must visit. Парк Monserrat, звичайно, слабкіший, але теж приємний. Палац гарний і дуже фотогенічний.Оскільки рух односторонній, зупинка автобуса 434 на виїзд з Монсеррат там само, а не в зворотній бік, не прогавте
аватар polina222333
Центр Сінтри туристичний, фотогенічний, декілька цікавих місць, музеї, парки, Національний палац (не дійшла). Є таке місце – Vila Sassetti – запитайте у місцевих, на карті Maps.me і Google немає – від нього веде дуже красива стежка серед квітів нагору. Далі все стає не так квітуче – сходинки серед скель, але піднятися не важко. Хоча на вигляд замок Маврів вертикально над Сінтрою. Стежка виходить до площі з інфоцентром, з якої доріжка веде до фортеці Маврів – зразу ліворуч, та автомобільна дорога ліворуч до замку Пени (15 хвилин). Зверху оглядових майданчиків немає. Вниз спускалася автомобільною дорогою – теж дуже мальовнича.
аватар polina222333
20) Obidos (О’бідуш) - містечко. Маленьке, гарне, туристичне, фотогенічне. Обійти по кріпосній стіні. Години достатньо. Добиратися – автобус компанії rodotejo (родотЕжу) від метро Campo Grande, зупинку впізнати можна по великим автобусам цієї компанії – справа від вокзалу, якщо дивитись від центру. Дякую Kat_M за інструкцію https://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=963&t=154224#p5785709 Автобуси ходять кожну годину: 6:00, 7:00 і так далі, дорога займає трішки більше години. Квитки у водія. Історичний центр прямо біля зупинки. На зупинці висить розклад, мені пощастило – розклад був майже правильним:).
21) Peniche (ПенІше) – містечко, незаслужено непопулярне в форумах. Це півострів із мальовничих скель, весь навіть не встигла обійти. Декілька цікавих туристичних місць. Кафе для місцевих із свіжею смаженою рибою за 5,40 євро – навпроти інфоцентру. Добиратися – від Obidos на автобусній зупинці є розклад, їхати 20 хвилин. Зворотній автобус на Obidos о 17.00.
аватар polina222333
22) Batalha (БатAлья) – містечко навколо монастиря. В самому містечку робити нема чого. Споруда монастиря грандіозна. Під залог документів дають аудіогід англійською із скромним описом. Добиратися – 2 години на автобусі https://www.rede-expressos.pt від автовокзала Sete Rios (СЕте РІуш). Автовокзал знайти просто – вказівник при виході з будинку метро/вокзала. Каси працюють, очевидно, цілодобово, але я не знала цього і на автобус о 7 ранку брала квиток в інтернеті. Ймовірно, вийшло дешевше – 11,40 євро. Після Батальї у мене в планах була Alcobaca (АлкобАса), але монастирів мені на цей день було достатньо і дуже хотілося на океан, тому вирішила відразу поїхати до Nazare (НазАре), звідки у мене вже був куплений зворотній квиток. Міжміський транспорт не сподобався - розклад не точний ні на зупинках, ні на сайті.В реальності автобус до Алкобаси на 11.32 відразу після Алкобаси (ура!) іде до Назаре.
аватар polina222333
23) Nazare (НазАре) – курортне містечко на океані, відоме своїми високими хвилями, популярне серед серферів. Є де погуляти і в нижній частині, і у верхній – на скелі. Широкий і великий пляж, за скелею ще один – Північний пляж. На скелю можна піднятися на фунікулері або пішки – вуличка праворуч від фунікулера. На скелі самому краю скелі фортеця. За нею металеві сходинки до оглядового майданчику, де хвилі розбиваються об скелі. Написів «обережно» немає, але будьте обережні. Праворуч від фортеці – Північний пляж, до якого можна спокійно дойти по грунтовій дорозі. Добиратися до Назаре – 1,5 години на автобусі https://www.rede-expressos.pt від автовокзала Sete Rios (СЕте РІуш). Можна включити в тур після Назаре ще Обідуш, але часу на Назаре залишиться занадто мало, а в Обідуші ввечері не буде цікаво. Дякую за корисний відгук https://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=962&t=354181&start=20#p9025904
Отвечу на другие вопросы о Португалии